Na Dolnom Považí otvorili vodácku sezónu

Splavovanie na rieke Váh medzi obcou Sokolovce a mestom Hlohovec Autor: Martin Palkovič

Vodáci otvorili novú sezónu. Na rieke Váh medzi obcou Sokolovce a mestom Hlohovec, na Malom Dunaji pri Tomášikove a na Dunajských ramenách sa splavovalo prvýkrát v tomto roku. Dobrodružstvá na vode dáva záujemcom zo Slovenska i zahraničia do pozornosti Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj.

Každý zo spomínaných vodných tokov má iný charakter, Váh za Piešťanmi je prevažne pokojný aj preto boli vodáci vďační Slovenskému vodohospodárskemu podniku, že im pustil viac vody do starého koryta našej najdlhšej rieky.

Medzi Sokolovcami a Hlohovcom je možné Váh splavovať na kanoe, rafte, nafukovacom člne, ale i na paddleboarde. Na svoje si vďaka tomu prídu ľudia, ktorí majú so splavmi málo skúseností. Medzi nimi aj rodiny s deťmi. Naopak, na paddleboard sa odvážia postaviť tí športovo zdatnejší.

Pred plavbou každý absolvoval úvodnú inštruktáž a dostal vodácke vybavenie. Prvá časť splavu trvala približne dve hodiny, po obedovom pikniku sa účastníci pokračovali približne rovnako dlho do cieľa.

V okolí Piešťan sú na výber tri trasy Sokolovce – Hlohovec, Nové Mesto nad Váhom – Piešťany a Jalšové – Hlohovec. Záujemcovia o tento druh aktívneho trávenia voľného času nájdu všetky podrobnosti na web stránke oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Piešťany sú dlhodobo vnímané predovšetkým ako miesto, kam sa chodia uzdravovať chorí. Samozrejme, to je hlavné poslanie kúpeľov. My sa však našimi aktivitami snažíme ukázať návštevníkom aj inú tvár regiónu – takú, ktorá je určená aktívnym ľuďom v produktívnom veku a mladým,“ vysvetlila riaditeľka Rezort Piešťany Tatiana Nevolná.

Dodala, že poznávanie prírody a krajiny z vodnej hladiny je neopakovateľný zážitok, pri ktorom si ľudia navyše aj zašportujú.