Slnečný deň láka na výlet, ponúkame tip ako stráviť deň

Smolenický zámok

Trnavský kraj, známy svojou bohatou históriou a rozmanitosťou prírodných krás, je ideálnym miestom na trávenie voľného času. Ak hľadáte tip na výlet, nechajte sa inšpirovať naším návrhom a vyrazte zažiť nezabudnuteľný deň v tomto regióne Slovenska.

Trnava

Začnite svoju púť v Trnave, srdci Trnavského kraja. Toto mesto je preslávené svojou historickou architektúrou, ktorú si môžete obdivovať pri prechádzke po starobylých uličkách. Nezabudnite navštíviť Kostol svätého Mikuláša alebo Katedrálu svätého Jána Krstiteľa – dve dominanty mesta.

Smolenice

Pokračujte do Smoleníc a okolia, kde sa nachádza jeden z najkrajších zámkov na Slovensku – Smolenický zámok. Tento romantický zámok obklopený rozsiahlym parkom je skvelým miestom na oddych a uvoľnenie uprostred prírody. Zámok je sídlom Slovenskej akadémie vied, ale počas letných mesiacov je sprístupnený aj verejnosti.

V blízkosti Smoleníc sa nachádzajú Malé Karpaty, ktoré sú ideálne na turistiku a cyklistiku. Tu môžete navštíviť Driny – jedinú verejnosti prístupnú jaskyňu v Malých Karpatoch. V jej okolí sa nachádza viacero značených turistických chodníkov, ktoré ponúkajú nádherné výhľady na okolie.

Buková

Ak si chcete oddýchnuť pri vode, prejdite sa okolo jazera Buková. Toto prostredie ponúka široké možnosti trávenia voľného času, či už vo forme kúpania, rybolovu či piknikovania.

Večer v Trnave

Na koniec dňa odporúčame navštíviť podnik Akademia. Ide o modernú piváreň v škandinávskom štýle. Ponuka je postavená na sezónnom menu, tankovom pive a lokálnych vínach. Súčasťou reštaurácie je aj pekáreň Chlieb náš, kde pečú dokonalý kváskový chlieb.