Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Trdlofest, Skalica

20. mája 2023 10:0022:00

Trdlofest

Tradičné skalické podujatie Trdlofest, ktoré otvára hlavnú turistickú sezónu v meste, sa uskutoční vo Františkánskej záhrade v sobotu 20. mája 2023 od 10.00 h.

Návštevníci sa počas sprievodného programu môžu tešiť tradične na ochutnávku Skalického trdelníka a skalického vína. Novinkou je ochutnávka skalického šumajstra ako aj zázvorníka. Súčasťou programu bude aj pečenie Maxitrdelníka a návštevníci si budú môcť upiecť svoj trdelník,“ uviedla pre NaZahori.sk Vedúca oddelenia marketingu a cestovného ruchu a Turistickej informačnej kancelárie mesta Skalica Renáta Medňanská.

Celodenný kultúrny program bude venovaný skalickému folklóru. „Tento rok je viac zameraný na folklór, domácich a regionálnych umelcov. Bude z toho folklórna akcia, ktorá k trdelníku a vínu patrí. Trdlofest bol vždy viac pre ľudí mimo Skalice, keďže my, ktorí tu žijeme už to tu poznáme. Aj v minulosti tvorili mimoskalickí návštevníci 70 % účastníkov podujatia,“ doplnil pre NaZahori.sk poslanec MsZ Skalica a predseda kultúrnej komisie Ľuboš Beňa.

Vystúpi folklórny súbor Skaličan, ale aj mnohí ďalší domáci umelci. Súčasťou programu budú aj hostia, ktorí sa predstavia na tohtoročnom Trdlofeste. Celý program vyvrcholí vystúpením Kollárovcov,“ spresnila program Medňanská.

V minulosti bola dobrá spolupráca aj s moravskou stranou a počas Trdlofestu sa predstavili súbory spoza rieky Moravy. „Minulý rok nastal problém najmä kvôli protipandemickým opatreniam. Niektoré súbory sa rozpadli resp. nemali program. Ale v Skalici sa vždy spolupracovalo so Strážnicou ale aj ďalšími moravskými časťami a vždy ich radi v Skalici privítame,“ doplnil Beňa.

Aj keď program Trdlofestu sa bude odohrávať najmä vo Františkánskej záhrade, v rámci otvorenia turistickej sezóny budú otvorené aj pamiatky v meste. „Počas soboty budú sprístupnené všetky naše pamiatky na základe turistického pasu. Súčasťou podujatia bude aj program pre deti. Budú to dobové hry s dreveným kolotočom,“ informovala Medňanská.

Podrobnosti

Dátum:
20. mája 2023
Čas:
10:00 až 22:00
Udalosť Kategórií:
, , , ,
Udalosť Značky:
,

Organizátor

Mesto Skalica
Dokončené
+421 34 664 53 41
Email
tik@mesto.skalica.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Františkánska záhrada
Kráľovská 1/16
Skalica, 909 01 Slovenská republika
+ Google Mapy
Dokončené
+421 34 664 53 41
Webstránka Miesto udalosti