Objavte región Trnava – od stredovekého podzemia až po rozkvitnuté rozárium

Prehliadky Trnavy so sprievodcom Foto Región Trnava

Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism (Región Trnava) pripravila pre návštevníkov jedinečnú možnosť spoznať najzaujímavejšie miesta v regióne. Od 24. mája do konca augusta sa záujemcovia môžu zúčastniť komentovaných prehliadok, ktoré ich zavedú do stredovekého podzemia, najväčšieho rozária na Slovensku či na praveké hradisko. Prehliadky sú naplánované v šiestich termínoch a prispôsobené obdobiu kvitnutia rozária v Dolnej Krupej.

Podzemné mesto Trnava odhalí svoje tajomstvá

Prvou z ponúkaných prehliadok je Podzemné mesto Trnava, ktorá umožní návštevníkom nazrieť do bežne neprístupných podzemných priestorov pod mestom. Prehliadky sa konajú v piatkové podvečery so začiatkom o 17:30 h. pred mestskou vežou. Počas dvojhodinovej prechádzky si účastníci prezrú stredoveké pivnice pod rôznymi objektami v Trnave, vrátane priestoru pod Štátnym archívom.

Dolná Krupá a Smolenice ponúknu nevšedné zážitky

Pre tých, ktorí túžia spoznať aj okolie Trnavy, sú pripravené prechádzky so sprievodcom v obciach Dolná Krupá a Smolenice. V Dolnej Krupej návštevníci objavia architektonické pamiatky, park z 19. storočia a najväčšie rozárium na Slovensku. Prehliadky sú naplánované na tri soboty (25. mája, 8. a 22. júna) v čase najväčšieho kvitnutia ruží.

Smolenice zase ponúknu návštevníkom pohľad do praveku na hradisku Molpír a prehliadku najmladšieho zámku na Slovensku. Turisti si môžu individuálne prezrieť zámok a deň zakončiť v rodinnom medovinárstve Včelovina. Prehliadky sa uskutočnia v troch sobotných termínoch (6. a 20. júla, 31. augusta).

Prehliadky Trnavy so sprievodcom Foto Región Trnava
Prehliadky Trnavy so sprievodcom Foto Región Trnava

Vstupenky a ďalšie informácie

Cena prehliadok sa líši v závislosti od lokality – v Trnave je to 9,00 eur, v Dolnej Krupej 15,00 eur a v Smoleniciach 10,00 eur za osobu. Vstupenky na prehliadky v Trnave je možné zakúpiť online alebo v prípade voľných kapacít aj priamo pred prehliadkou v mestskej veži. Viac informácií o jednotlivých prehliadkach nájdete na oficiálnych stránkach Región Trnava.

Nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť spoznať skryté poklady regiónu Trnava. Vydajte sa na dobrodružnú cestu od stredovekého podzemia až po rozkvitnuté rozárium a objavte krásy, ktoré tento región ponúka.