OOCR Záhorie sa rozrástla o nových členov

Turistické informačné centrum, Smrdáky Zdroj: NaZahori.sk

Predstavenstvo Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie schválilo vstup šiestich nových členov do svojich radov. Ich počet sa tak zvýšil na 58. A obzerá sa po ďalších.

Vstupuje aj Vinohradnícky spolok Radošovce

Po vinohradníkoch zo Skalice, združených vo Vínnej ceste Záhorie, sa súčasťou organizácie stal aj Vinohradnícky spolok Radošovce. Novým členom je i občianske združenie Musicasen, ktoré sa okrem umeleckej činnosti venuje propagácii mesta Senica a jeho okolia.

„V jednej organizácii spájame územie troch krajov – od Stupavy pri Bratislave, cez Holíč v Trnavskom kraji až po Brezovú pod Bradlom v Trenčianskom kraji. Aktívne prepájame členov z rôznych odborov. Tí vzájomnou spoluprácou prinášajú efekt v podobe zvýšeného záujmu o náš región,“ skonštatoval predseda predstavenstva OOCR Záhorie Zdenko Čambal.

Jedným z nových členov je aj občianske združenie Equiteam, so zameraním na jazdectvo, jeho propagáciu a agroturistiku. „Máme podpísanú zmluvu o prenájme a ustajnení koňov v Žrebčíne Kopčany. Prevádzkujeme jazdenie pre verejnosť, vychádzky na koňoch, detské jazdenie a pod. Tento doplňujúci prvok cestovného ruchu je možné využívať v objekte, ale i v katastri obce či širšom regióne,“ uviedla za združenie Soňa Svoreňová.

OOCR Záhorie podporuje prevádzky viacerými spôsobmi

Po období, kedy museli gastroprevádzky a ubytovacie zariadenia bojovať s obmedzeniami, sa mnohé snažia o návrat klientely. Do organizácie vstúpili aj Salaš Sobotišťan pri Kunovskej priehrade, Reštaurácia Tropic nachádzajúca sa v rekreačnej oblasti Gazárka v meste Šaštín-Stráže a spoločnosť Golfballs Slovakia. Tá prevádzkuje v blízkosti Penati Golf Resortu kaviareň a obchod s golfovým vybavením Dabláč s indoor tréningovou halou a golfovým trenažérom.

Okrem propagácie sa OOCR Záhorie snaží podporiť tieto zariadenia aj inak. „Pri prevádzkach Salaš Sobotišťan a Tropic sme s podporou Trnavského samosprávneho kraja osadili nabíjačky elektrobicyklov. Návštevník môže čas nabíjania využiť na kúpanie alebo ochutnať kvalitnú gastronómiu,“ doplnil výkonný riaditeľ organizácie Martin Lidaj.

OOCR Záhorie oslavuje 10 rokov od vzniku

OOCR Záhorie tento rok oslavuje 10 rokov od svojho vzniku. „Chceli by sme v rámci jubilejného roku zaokrúhliť počet členov na 60. Pokukujeme najmä po dolnom Záhorí. Mojim snom je opätovne privítať medzi nami mesto Malacky,“ dodal Lidaj.    

„Postupne sa z organizácie stala platforma, v rámci ktorej úspešne fungujú samosprávy a podnikateľské subjekty, aj vďaka finančnej podpore od štátu. Spolupráca je základom rozvoja nielen pre cestovný ruch, ale aj pre spoločnosť ako takú,“ doplnil na záver Zdenko Čambal.