Pri Thermalparku Dunajská Streda rozšírili služby pre cyklistov

Jeden z najobľúbenejších slovenských autokempingov pri Thermalparku Dunajská Streda rozširuje svoje služby. Zdroj: KOCR Trnavský kraj

Jeden z najobľúbenejších slovenských autokempingov pri Thermalparku Dunajská Streda rozširuje svoje služby. Návštevníkom, ktorí trávia dovolenku na Žitnom ostrove, ponúka moderné zázemie pre ich dvojkolesové dopravné prostriedky. Pri vstupe do kempu v areáli Thermalparku Dunajská Streda si môžu svoje bicykle bezpečne uschovať aj im dobiť batérie. Tých, ktorí prídu bez bicyklov, poteší požičovňa.    

Požičovňa a úschovňa bicyklov je priamo pri recepcii

Obľuba autokempingov rastie a priaznivci tohto štýlu dovolenkovania si čoraz častejšie so sebou berú aj bicykle. Na rastúci záujem o cykloturistiku zo strany klientov autokempingu reaguje Thermalpark Dunajská Streda otvorením úschovne a požičovne bicyklov.

Nachádza sa priamo pri recepcii a bola spolufinancovaná Trnavským samosprávnym krajom prostredníctvom Krajskej inovačnej a rozvojovej agentúry cez členský príspevok Oblastnej organizácii cestovného ruchu (OOCR) Žitný ostrov – Csallóköz.

Do Thermalparku Dunajská Streda zavíta 450.000 ľudí

Thermalpark Dunajská Streda je jednou z najvýznamnejších turistických atrakcií na Žitnom ostrove s návštevnosťou takmer 450-tisíc ľudí ročne. Mnohí z nich tu trávia svoju letnú dovolenku, ku ktorej patrí aj aktívny oddych na bicykli. Úschovňou a požičovňou bicyklov im vychádzame v ústrety, aby mohli na dvoch kolesách objavovať aj ďalšie zaujímavosti tohto regiónu,“ povedal trnavský vicežupan Rastislav Mráz.

Úschovňa a požičovňa bicyklov sa nachádza pri vstupe do autokempingu. Je zastrešená, uzamknutá a monitorovaná kamerovým systémom. Dovolenkári sa vďaka tomu nemusia o svoje bicykle obávať. Zároveň tam nájdu náradie určené na nevyhnutný servis. Môžu si tiež nabiť batérie svojich elektrobicyklov či kolobežiek.

Kemp pri Thermalparku Dunajská Streda vychádza v ústrety cyklistom. Zdroj: KOCR Trnavský kraj
Kemp pri Thermalparku Dunajská Streda vychádza v ústrety cyklistom. Zdroj: KOCR Trnavský kraj

Žitný ostrov sa stáva pre cyklistov čoraz populárnejší

Bicyklovanie na Žitnom ostrove je vďaka minimálnemu prevýšeniu nenáročné a stáva sa čoraz populárnejším. Na výber sú cyklotrasy vedúce po hrádzach, ale aj v prírode. Turisti môžu obdivovať Dunaj alebo sa zastaviť pri unikátnych vodných mlynoch,“ zhodnotil Gábor Somogyi, predseda predstavenstva OOCR Žitný ostrov – Csallóköz.

Dovolenkári, ktorí chcú objavovať Žitný ostrov na dvoch kolesách, majú každý víkend a počas štátnych sviatkov k dispozícii špeciálny autobus. Od kempingu pri Thermalparku Dunajská Streda ich odvezie do Gabčíkova a Vojky nad Dunajom. Po nenáročnej cyklotrase sa môžu vydať napríklad do Šamorína alebo si spraviť okruh okolo tejto časti európskeho veľtoku. Miesto v cyklobuse je možné rezervovať si online cez www.krajzazitkov.sk