Tip na víkendové podujatie: Kino pod hviezdami v Trnave

Kino pod hviezdami v Trnave Zdroj: Zaži v Trnave

Typické letné podujatie Kino pod hviezdami sa bude konať v obklopení stredovekých hradieb v Parku Bella IV. v Trnave. Túto sobotu po zotmení divákov prenesie na ostrov Madagaskar vďaka filmu Tsiky.

Mestské kultúrne stredisko Zaži v Trnave prináša každoročne netradičné dokumentárne filmy, ktoré si návštevníci môžu pozrieť bezplatne.

V sobotu 12. augusta pozývame na obľúbené letné podujatie – Kino pod hviezdami. Začíname o 21:00 h., kedy si budete môcť pozrieť film Tsiky od režiséra Dominika Šuplatu. Po premietaní môžete klásť otázky a viesť diskusiu so samotným režisérom,“ hovorí Matej Juran zo Zaži v Trnave.

Kino pod hviezdami je alternatívou populárnemu kinu, ktoré sa každoročne koná na Trojičnom námestí. Ide o večerné podujatie v pokojnej komornejšej atmosfére menšieho parku Bella IV., ktoré navštevuje množstvo divákov.

Návštevníci často prídu na bicykloch, pričom sa premietanie koná v piknikovej atmosfére. Neďaleko sa nachádza Trnavská viecha, v ktorej potom môžu diváci s výhľadom na hradby a centrum mesta zakončiť letný večer,“ hovorí Alexander Prostinák, riaditeľ OOCR Trnava Tourism.

Film Tsiky o hľadaní šťastia približuje spôsob života Malgašov v dedine Ambodirafia na najvýchodnejšom myse Madagaskaru, kde nevedie cesta. Skupina Slovákov dokumentuje, ako sa život domácich zmenil za posledných 250 rokov, odkedy tu pôsobil slovenský rodák Móric Beňovský. Ako ich ovplyvnili technológie a či je možné nájsť šťastie aj na mieste, kde zdanlivo nie je nič a ľudia prežívajú svoj život zo dňa na deň.

Vstup na podujatie Kino pod hviezdami je voľný a miesto nie je potrebné si rezervovať vopred.

Odkaz na stránku podujatia: https://www.facebook.com/events/131478460006524?ref=newsfeed