Ružindol cez víkend privíta obľúbený Rošindolský trh

Rošindolský trh 2023

Obec Ružindol neďaleko Trnavy organizuje počas druhého októbrového víkendu Rošindolský trh jesenný. Podujatie s lokálnou atmosférou sa bude konať už po šiestykrát. Informoval o tom výkonný riaditeľ OOCR Trnava Tourism Alexander Prostinák.

Rošindolský trh jesenný sa začína v sobotu 7. októbra od 15:00 h. v centre obce Ružindol. Ako je už tradične zvykom, zaplnia ho predajné stánky s domácimi potravinami, ako sú sirupy, čerstvá káva, lokše i gurmánske špeciality od lokálnych predajcov.

Naša obec veľmi rada podporuje miestnych výrobcov i ostatných predajcov z okolia. Každoročne organizujeme toto autentické podujatie a musím povedať, že trh je lákadlom nielen pre domácich, ale aj pre mnoho cezpoľných návštevníkov. Preto pozývam všetkých k nám do Ružindola, aby privítali začiatok jesene ochutnávaním čerstvých lokálnych produktov,“ hovorí Veronika Velická z OZ Dedina.

Stánky miestnych výrobcov a tvorivých dielní doplní výstava ovocia, zeleniny, kvetov a tradičných výšiviek v Kultúrnom dome Ružindol po 14:00 h.

Mysleli sme aj na najmenších návštevníkov trhu, ktorých zabavia tvorivé dielničky a interaktívne divadielko Zábavka po 17:00 h. To odohrá detské predstavenie Smiech je najlepší liek alebo Ako šašo kráľovstvo zachránil,“ dodáva Velická.

Viac informácií o podujatí nájdete na: https://www.facebook.com/rosindolskytrh/

Rošindolský trh 2023 – program

  • 14:00 h začiatok výstavy ovocia, zeleniny, kvetov a výšiviek
  • 15:00 h začiatok trhu a otvorenie tvorivých dielničiek
  • 17:00 h predstavenie od DK Zábavka – Smiech je najlepší liek
  • 20:00 h ukončenie trhu
Rošindolský trh
Rošindolský trh