Trnava Rum Fest bude cez víkend v Trnave

Trnava Rum Fest

Priestory Nádvoria ožijú podujatím Trnava Rum Fest 2022 už túto sobotu 11. júna. Slovenskí, ale aj svetoví barmani pripravia zážitky v podobe barmanských šou, prezentácií a degustácií tých najlepších nápojov zo svetovej rumovej scény.

Brány festivalu sa otvoria v sobotu 11. júna popoludní o 13:00 h. na Nádvorí v Trnave. Návštevníci, ako aj odborná verejnosť, budú môcť degustovať a vychutnať si výber tých najlepších  rumov z krajín ako Venezuela, Guatemala, Barbados či Austrália.

Zvolili sme priestory Nádvoria a centra Malý Berlín, kde nájdete vždy ako počas dňa, tak aj večer magickú atmosféru. Tá sa k nášmu podujatiu hodí. Každý návštevník bude mať v rámci vstupného nárok na štyri voľné degustácie. Je na ňom, ktoré konkrétne nápoje si zvolí,“ hovorí Róbert Šajtlava, zakladateľ Bar Impresario a organizátor podujatia.

Trnava Rum Fest
Trnava Rum Fest

Súčasťou festivalu budú riadené degustácie aj semináre. Pozvanie prijali zástupcovia svetoznámych barov. Baba Au Rum, ktorý bol 14. najlepším barom v roku 2021. Prídu aj zástupcovia legendárneho londýnskeho baru Trailer Happiness či tropický Rita’s Tiki Room.

K rumu patria kokteily

K rumu nepochybne patria aj kokteily, o ktoré sa postarajú naši barmani a špeciálne pop up bary z Londýna, Atén a Milána,“ dodáva Róbert Šajtlava. Degustácie svetových destilátov a kokteilov budú prebiehať až do 23:00 h.

Mnohí návštevníci chcú nielen vidieť, ale aj ochutnať to najlepšie z Regiónu Trnava. Preto sme sa ho tento rok rozhodli prezentovať cez zmysly, ktorými vnímame navštívené miesta. Festival Trnava Rum Fest je jedným z podujatí, ktoré lákajú mnoho ľudí nielen z Trnavy, ale aj z okolia,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Festival bude mať koncept výstavno–predajnej akcie. Vystavovatelia budú predávať svoje produkty vo forme degustačných resp. štandardných porcií nápojov alebo vo forme kokteilov.

Vstupenky na Trnava Rum Fest v cene 15€ je možné si zakúpiť formou predpredaja online alebo priamo na mieste v deň konania.

Trnava Rum Fest
Trnava Rum Fest

Link na stránku podujatia: https://www.trnavarumfest.sk/