Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny, Piešťany

31. mája 19:002. júna 19:00

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny Zdroj: Mesto Piešťany

Piešťany sa opäť chystajú na najdôležitejšie podujatie roka – Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny. 31. ročník tohto podujatia sa uskutoční od 31. mája do 2. júna 2024. Návštevníci sa môžu tešiť na bohatý kultúrny program, ktorý bude počas leta a jesene dopĺňať množstvo ďalších akcií.

Slávnostný otvárací koncert

Podujatie odštartuje 31. mája o 19:00 h slávnostnými fanfárami v podaní Corni di Bratislava. O pol hodinu neskôr sa v Hudobnom pavilóne Bedřich Smetana rozbehne otvárací koncert 69. music festivalu Piešťany. Slovenská filharmónia uvedie cyklus symfonických básní Má vlast.

Výstavy a sprievodné akcie

Počas podujatia si návštevníci budú môcť pozrieť viacero zaujímavých výstav. Od 30. mája do 19. júna bude vo Výstavnej sieni Stará lekáreň prebiehať výstava obrazov akademického maliara Ctibora Krčmára, ktorý tvoril a žil v Piešťanoch. V spolupráci s prešovskou galériou Kýchanie mozgu sa od 31. mája do 15. júla uskutoční v Piešťanskom informačnom centre výstava poľského karikaturistu Pawla Kuczyňskeho.

Medzinárodný deň detí

Deťom bude patriť predovšetkým 1. jún. Od 8:00 do 17:30 sa v Prírodnom kine v mestskom parku uskutoční program pre deti v spolupráci s OZ Myška. Tešiť sa môžu na športové dráhy, kresliareň, maľovanie na tvár, súťaže a zábavné atrakcie. O 16:30 vystúpi detská Hviezda Tinti Linti.

Sprievod mestom a slávnostný ceremoniál

Sprievod mestom od Kúpeľného ostrova k Hudobnému pavilónu sa uskutoční 31. mája o 10.30 h. O 11:00 bude nasledovať slávnostný ceremoniál Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny 2024, na ktorom vystúpia žiaci ZUŠ Piešťany.

Bohatý hudobný program

Počas podujatia vystúpi viacero skvelých hudobných interpretov. 31. mája o 19:00 sa v Dome umenia Piešťany predstaví skupina Smola a Hrušky. 1. júna o 15:00 vystúpi v Hudobnom pavilóne Cimbal Brothers, o 17:00 Zoči Voči a o 21:00 skupina Para. V nedeľu 2. júna sa o 15:00 predstaví Chris Ellys a o 17:00 Bystrik Banda.

Ďalšie aktivity

Návštevníci sa môžu tešiť aj na ďalšie zaujímavé aktivity. V sobotu 1. júna od 8:00 do 12:00 sa v Elektrárni Piešťany uskutočnia Raňajky v elektrárni spojené s rannou jogou, fyzio rozcvičkou a cvičeniami pre deti. V Balneologickom múzeu I. Wintera si budú môcť pozrieť výstavu historických fotografií Piešťan, vyskúšať si písanie hlaholikou a tajným písmom, či vypočuť prednášky na odborné témy.

V Kultúrno-kreatívnom centre ARTA bude prebiehať Deň otvorených ateliérov s workshopmi, cuppingom kávy, komentovanou prehliadkou a ďalším programom. Pre deti bude v mestskom parku od 13:00 do 17:00 pripravený program CVČ Ahoj s tvorivými a športovými aktivitami.

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny sľubuje skvelý zážitok

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch sľubuje návštevníkom skvelý zážitok plný kultúry, zábavy a oddychu. Bohatý program uspokojí všetky vekové kategórie a poskytne príjemný štart do letnej sezóny. Neváhajte a príďte si aj vy vychutnať toto výnimočné podujatie.

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch

Podrobnosti

Začiatok:
31. mája 19:00
Koniec:
2. júna 19:00
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky:

Organizátor

Mestské kultúrne stredisko mesta Piešťany
Dokončené
+421 905 624 596
Email
msks@msks-piestany.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Námestie Slobody, Piešťany
Piešťany, 921 01 Slovenská republika + Google Mapy