Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Štramák fest

2. júla 2022

V Senici sa uskutoční tradičný pivný festival Štramák fest, na ktorom sa budú prezentovať domáce minipivovary. Jubilejný 10.ročnik festivalu Štramák fest spojený s 30.výročím otvorenia pivárne Štramák a 10 rokov vybudovania pivovaru.

Tento rok sa Štramák fest uskutoční 2. júla 2022 na senickom letisku od 12.00 h. Bude zabezpečená kyvadlová doprava z autobusovej stanice. Pripravený bude pestrý program, velkoplošná obrazovka, veľa stánkov s občerstvením a jedlom a hlavne veľa druhov piva. Pre deti bude pripravená detská zóna.

Dohodnuté sú skupiny ako INE CAFFE, ZONA A ,BEŠTIALNA RADOSŤ,BLACK COMPANY a ďalšie sú ešte v jednaní.

História festivalu sa začala v roku 2013, keď sa uskutočnil prvý ročník. “Takmer všade boli v móde októberfesty, my sme sa rozhodli pre Štramák fest, podľa názvu nášho pivovaru. Pri prvom ročníku sa na ňom zúčastnilo osem malých slovenských pivovarov,” ozrejmil začiatky hlavný organizátor Dávid Riška.

Už predchádzajúce ročníky sa niesli v duchu podpory slovenského pivovarníctva. V tejto myšlienke organizátor pokračuje. V začiatkoch festivalu prebiehalo podujatie na Kunovskej priehrade, ale v posledných ročníkoch sa festival presťahoval do mesta. „Ukazuje sa to ako dobrý krok a aj v ďalších rokoch plánujeme pokračovať už v centre mesta, kde sme bližšie k ľuďom,“ doplnil Riška.

Okrem dobrého slovenského piva môžu návštevníci ochutnať aj domáce výrobky z okolitých fariem. “Nie je to len o samotnom pivnom festivale. Išlo o to, že podujatie usporiadal miestny človek a návštevník by sa mal cítiť ako doma. Chceme ukázať, ako sa ľudia majú k zvieratám správne chovať. Nechceme, aby to bolo iba o jedle a pive,“ poznamenal k účasti živých zvierat na festivale Dušan Podmajerský, ktorý prezentoval zvieratá zo svojho chovu v uplynulých ročníkoch.

Štramák fest 2022

Štramák fest 2022

Details

Date:
2. júla 2022
Event Categories:
,
Event Tags:

Organizer

Remeselný pivovar Štramák
Phone
034/651 70 23
Email
info@stramak.sk
View Organizer Website

Venue

Letisko Senica
Železničná 344/158
Senica, 905 01 Slovenská republika
+ Google Map
Phone
+421 903 467 174
View Venue Website