Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Trnavský Jazzyk

11. júla 202215. júla 2022

Trnavský jazzyk Zdroj: Trnava Tourism

Džezový festival Trnavský Jazzyk odštartuje v pondelok 11. júla a počas piatich dní na ňom vystúpia známi slovenskí aj svetoví interpreti. Headlinerom tohtoročného Trnavského Jazzyku bude arménsky klavirista a skladateľ Tigran Hamasyan.

Návštevníci festivalu môžu zažiť päť džezových večerov priamo na pešej zóne, na Nádvorí alebo v mestskom amfiteátri v Trnave. V rámci nich uvidia až pätnásť vystúpení, na ktoré je vstup pre verejnosť voľný.

Snažíme sa, aby džez nebol vnímaný ako menšinový žáner, ale aby ľudia v Trnave jednoducho stretli hudbu len tak na ulici, započúvali sa a nechali ju na seba pôsobiť. Práve všetky odtiene džezu prinášajú do nášho mesta nevšednú hudobnú energiu, ktorou sa môžete nechať strhnúť,” hovorí Peter Cagala, riaditeľ festivalu.

Trnavský Jazzyk odštartuje skupina Vlčie maky

Trnavský Jazzyk odštartuje slovenská skupina Vlčie maky v pondelok 11. júla o 20.00 h., ktorá vo svojej hudbe spája podpolianske a horehronské ľudové piesne v jedinečných džezových aranžmánoch. Diváci si v jej podaní budú môcť vypočuť piesne ako Šlo dievča do hájička či Na Kráľovej holi.

Brazílsko-tanečnými rytmami bude znieť priestor na Nádvorí vďaka tandemu S. P. Bartus & Brasil Jazz Unit, ktorí na festivale vystúpia v utorok večer o 20.00 h.

Tento rok prijal pozvanie aj izraelský skladateľ a multiinštrumentalista Adam Ben Ezra, ktorý predvedie veľmi živé džezové variácie s kontrabasom v stredu 13. júla o 20.00 h. Taktiež si nenechajte ujsť silný hudobný projekt Fúzie, s ktorým vystúpi Zuzana Mikulcová vo štvrtok večer, ktorej hudba je dotykom pop-soulu a elektroniky,“ hovorí Cagala.

Vyvrcholením tohtoročného Trnavského Jazzyku bude vystúpenie Tigrana Hamasyana, ktorý príde do Trnavy so svojím najnovším projektom StandArt.

Bude to posledný koncert Trnavského Jazzyku v piatok 15. júla o 20.45 h., ktorý sme neskutočne dlho plánovali a sme radi, že Tigran Hamasyan prijal naše pozvanie do Trnavy. Klavirista a skladateľ spája džezovú improvizáciu s bohatou folklórnou hudbou jeho rodného Arménska. Ako jeden z najvýraznejších „jazz-meets-rock“ klaviristov svojej generácie vie svojou interpretáciou uchvátiť v komornom divadle, ale aj na veľkých open-air festivaloch,“ dodáva Peter Cagala.

Pred koncertom Tigrana Hamasyana bude pódium patriť skupine ALTAR Quintet, ktorí vystúpia so svetoznámym americkým spevákom JD Walterom.

Vystúpenia budú aj na pešej zóne či Nádvorí

Na pódiu na pešej zóne vystúpia počas piatich dní interpreti ako Miloš Biháry & Django Gypsy Jazz Trio alebo Lenka Gálisová Quartet. V piatok podvečer nebude chýbať aj predstavenie Divadla Agapé s názvom Kapitán Konvička.

Neskoršie večery 19. ročníka festivalu budú patriť DJ-ským setom, kedy vystúpia DJ Spinhandz, Ghostly Silent, DJ Sosidz a DJ Foolk vždy o 21.15 h. na Nádvorí.

Pozývame všetkých Trnavčanov a fanúšikov džezu na festival Trnavský Jazzyk, na ktorý je počas všetkých dní vstup pre verejnosť voľný. Okrem hudobných vystúpení budú súčasťou festivalu sú aj divadelné predstavenia či hudobné workshopy,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Viac informácií o festivale nájdete na stránke www.trnavskyjazzyk.sk.

TRNAVSKÝ JAZZYK – program

Nádvorie – Priestor súčasnej kultúry

pondelok 11. 7.

20.00 h. Vlčie Maky

21.15 h. DJ Spinhandz

utorok 12. 7.

20.00 h. S. P. Bartus & Brasil Jazz Unit

21.15 h. Ghostly Silent

streda 13. 7.

20.00 h. Adam Ben Ezra

21.15 h. DJ Sosidz

štvrtok 14. 7.

20.00 h Zuzana Mikulcová: Fúzie

21.15 h. DJ Foolk

Mestský amfiteáter

piatok 15. 7.

19.15 h. ALTAR Quintet feat. JD Walter

20.45 h. Tigran Hamasyan

Hlavná ulica

pondelok 11. 7.

19.00 h. Miloš Biháry & Django Gypsy Jazz Trio

utorok 12. 7.

19.00 h. Lenka Gálisová Quartet

streda 13. 7.

19.00 h. Rytmika

štvrtok 14. 7.

19.00 h. Mattia Müller feat. DELO SAUCE

piatok 15. 7.

19.00 h. Divadlo Agapé – Kapitán Kotvička

Trnavský jazzyk Zdroj: Trnava Tourism

Trnavský jazzyk Zdroj: Trnava Tourism

Podrobnosti

Začiatok:
11. júla 2022
Koniec:
15. júla 2022
Udalosť Kategórie:
,
Udalosť Značky:

Organizátor

OOCR Trnava Tourism
Dokončené
+421 33 32 36 440
Email
info@trnavatourism.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Mesto Trnava
Trojičné námestie 1
Trnava, 917 01 Slovenská republika
+ Google Mapy
Webstránka Miesto udalosti