Máj v Skalici – mesiac plný kultúrnych a športových podujatí

Skalica Autor: Vlado Miček

Máj je v Skalici bohatý na rôznorodé podujatia. Od výstav cez koncerty až po športové akcie si každý nájde niečo pre seba. Pripravili sme pre vás prehľad toho najzaujímavejšieho, čo sa bude v Skalici diať počas mája 2024.

Výstavy

Milovníci umenia si prídu na svoje hneď na začiatku mája. V Galérii u františkánov sa bude konať výstava obrazov Miroslavadera a keramiky Hany Potančokovej. Na ZŠ Strážnická zase pri príležitosti 50. výročia založenia školy pripravili RETRO VÝSTAVU. Vo Vitríne výtvarného umenia v Dome kultúry budú prezentovať svoju tvorbu výtvarníci Miroslav Kinder, Mária Kapustová, Zuzana Hodáňová a Peter Pollák.

Secesia v Záhorskom múzeu

16. mája sa v Záhorskom múzeu uskutoční vernisáž výstavy Secesia, ktorej kurátorkou je Viera Drahošová. Výstava potrvá až do 18. augusta a bude obohatená aj o vzdelávací program a pásmo workshopov s názvom Secesný ateliér.

Koncerty a hudobné podujatia

Hudobné podujatia v máji odštartuje 15. mája koncert americkej soul-bluesovej speváčky Wandy Johnson v reštaurácii Srdiečko. O týždeň neskôr, 22. mája, sa v kaviarni Pod lampou predstaví Miroslav Buzrla so svojou heligónkou. Záver mája bude patriť študentom – 28. mája sa uskutoční Komorný podvečer s husľami a gitarou v podaní študentov Konzervatória v Brne a 29. mája sa predstavia absolventi ZUŠ Dr. Janka Blaha na 2. absolventskom koncerte.

Trdlofest a Festival kráľovských vín

Jednoznačným vrcholom mája bude 18. mája jednodňový festival Trdlofest. Okrem ochutnávok vína, trdelníka a šumajstra sa môžete tešiť na bohatý kultúrny program, v ktorom vystúpia FS Skaličan, CM Harafica, Čarovné ostrohy a Polemic. Súčasťou Trdlofestu bude aj Festival kráľovských vín spojený s výstavou vín, ktorý organizuje Vinohradnícky spolok Skalica.

Športové akcie

Pre športových nadšencov sú počas mája pripravené verejné golfové tréningy – každý štvrtok pre deti a každý utorok pre dospelých. Veľkým športovým podujatím bude aj charitatívny beh MAX RUN, ktorý sa uskutoční 19. mája pred ZOC MAX Skalica.

Májová Skalica
Máj v Skalici
Májové podujatia v Skalici