Rezort Piešťany avizuje rok plný podujatí

Vynášanie Moreny, Piešťany Autor: Martin Palkovič

Piešťanský región je už roky známy bohatým kalendárom rôznych akcií, mesto a okolie ich ponúka každý mesiac desiatky. Inak to nebude ani v roku 2024. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany zverejnila výhľadový prehľad podujatí, ktoré sa budú v regióne jej pôsobnosti konať tento rok. Koncerty, divadlo, turistika, zábava či tradičné festivaly – vyberie si naozaj každý.

Už v januári a februári ponúkol piešťanský región obyvateľom a návštevníkom pestrý program. Zvyšok roka vyzerá rovnako sľubne. Rezort Piešťany a všetci jeho členovia srdečne pozývajú na podujatia, ktoré neodmysliteľne patria k nášmu najväčšiemu kúpeľnému mestu a jeho okoliu.

Victoria Regia Zdroj: OOCR Rezort Piešťany
Victoria Regia Zdroj: OOCR Rezort Piešťany

Rezort Piešťany: Z ponuky akcií si vyberie každý

Ako každý rok, aj rok 2024 bude bohatý na podujatia, tak ako je už v piešťanskom regióne zvykom,“ hovorí Tatiana Nevolná, výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany. „Z našej ponuky akcií si vyberie naozaj každý a počas celého roka. Podujatí sa tu konajú desiatky, v hlavnej sezóne dokonca stovky mesačne. Nebudú chýbať podujatia s dlhou tradíciou aj skvelé novšie koncepty. Tie si rýchlo našli svojich návštevníkov. Z tých prvých spomeniem aspoň májové Svätenie prameňov, Tradičné umelecké remeslá. V júni sa budú konať ikonické Piešťanské zlaté stuhy a Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny. Z piešťanskej klasiky nebude chýbať ani Medzinárodný filmový festival Cinematik alebo kvetinová výstava Victoria Regia.

Milovníkov kultúry určite poteší 2. ročník svetovej výstavy Alfons Mucha, ďalej Music festival Piešťany aj Festival secesie. Ten sa rýchlo zaradil medzi obľúbené podujatia hlavnej sezóny. Takým je aj letný Krojovaný Anna bál, Svetový deň čipky, medzinárodný ženský džezový festival JAZZDIVAS.SK alebo folkový a country festival FestDobréMoravany v parku a kaštieli v Moravanoch nad Váhom.

Piešťany podľa Wintera Autor: Martin Palkovič
Piešťany podľa Wintera Autor: Martin Palkovič

Nový Piešťanský divadelný festival

Nesmieme zabudnúť ani na Organové dni a do pozornosti dávam nový Piešťanský divadelný festival Divadlo zábavy Piešťanské zábaly, ktorý prinesie tie najlepšie komédie pre všetky vekové kategórie. Elektrárňa Piešťany ponúkne v septembri To najlepšie z Elektrárne, fanúšikovia stand up predstavení sa môžu tešiť na 3 ½ CHLAPA v podaní divadla La Komika,“ informuje Tatiana Nevolná.

Športové podujatia

Osobitnú zmienku si zaslúžia športové podujatia, ktorých bude v Piešťanoch opäť mnoho. V apríli organizuje Tenisový klub Kúpele Piešťany už 45. ročník Ensana Slovakia cup, ITF WTTJ 200. V máji sa bude na jazere Striebornica v Moravanoch konať Black Swans Duatlon a v medzinárodnej veslárskej regate sa bude súťažiť O pohár SNP. Sĺňava bude dejiskom Balnea cup 2024 – Slovenského pohára v okruhovom jachtingu. Kajakári si v areáli pri Váhu zmerajú sily v Pohári SNP na 64. ročníku pretekov kajakárov v rámci Slovenského pohára, silový trojboj a kulturistika sa predvedú na Piešťanskom „Push-Pull“.

„Nebude chýbať 49. BUĎ FITka, čo je turistické podujatie s filmovým festivalom Hory a mesto,“ avizuje Tatiana Nevolná.

V Tenisovom areáli Kúpele Piešťany sa uskutočnia Letné majstrovstvá Slovenska staršieho žiactva v tenise, jazero Horná Streda ožije v júni Black Swans triatlonom – Majstrovstvami Slovenska v strednom triatlone a akvabiku, šprinte a olympijskom triatlone. Júlový Night City Run či augustová Olympiáda BOVO v Ostrove zďaleka neuzatvárajú zoznam športových akcií.

V októbri pozývam na IX. ročník veslárskych pretekov Piešťanské štvorky a aký by to bol december bez Štefanského výstupu na Zlatý vrch alebo Silvestrovského behu Piešťany! Nielen športový, ale aj celý tento rok zavŕšime tradičným Silvestrovským výstupom na Marhát. Na všetky tohtoročné podujatia srdečne pozývam. Aktualizovaný zoznam všetkých akcií v piešťanskom regióne je dostupný na našej stránke https://kalendar.rezortpiestany.sk,“ doplnila riaditeľka organizácie.