Marec bude v Piešťanoch plný podujatí

Dom umenia, Piešťany Autor: Martin Palkovič

Strhujúce koncerty, skvelé divadelné predstavenia, klubová zábava, veľkonočné trhy aj šport. Taký bude marec v Piešťanoch. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany zverejnila bohatú marcovú ponuku podujatí, aktualizovaný kompletný kalendár podujatí v piešťanskom regióne prináša Rezort Piešťany na adrese https://kalendar.rezortpiestany.sk/

Atraktívnu marcovú ponuku otvorí ďalšia zo série obľúbených stand up comedy show Silné reči v Piešťanoch v Piešťanskom pivovare ŽiWELL. Milovníkov divadla určite poteší aj činoherné predstavenie Divadelná komédia, ktoré uvedie piešťanský Dom umenia. Malých divákov v kúpeľnom meste zasa čaká bábkové divadlo Dve Prasiatka v kinosále Mestského kultúrneho strediska. 

Zaujímavý bude aj pre milovníkov hudby

Marec bude v našom regióne veľmi zaujímavý aj pre milovníkov hudby,“ hovorí výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany Tatiana Nevolná.

Všetkých srdečne pozývam do Domu umenia na strhujúcu koncertnú šou s názvom QUEEN show aj na koncert Mozart: Slovenský komorný orchester. V hoteli Thermia Palace sa uskutoční koncert pop-operného zoskupenia GIOIA,” doplnila Nevolná.

Elektrárňa Piešťany bude dejiskom koncertu Kataríny Koščovej a Daniela Špinera, predstaví sa tu aj skupina PARA v rámci Na ceste tour 2023. Empírové divadlo v Hlohovci ponúka vo svojom marcovom programe koncert Milo Kráľ Band & Barbara Švidraňová a hlohovské Kino Úsmev zasa šansónový večer Eva Pavlíková a Band. V piešťanskom Kine Fontána sa bude konať Slávnostný program pri príležitosti Medzinárodného dňa žien. Piešťanská hudobná reštaurácia La Musica prináša aj v marci niekoľko skvelých koncertov, Mestské kultúrne stredisko začína s Folkovými pondelkami na Malej scéne.

Na svoje si prídu milovníci jedla či hviezd

Nezabudnuteľným zážitkom pre gurmánov nepochybne bude Michelinská večera s neapolským šéfkuchárom Marcom Rispom, ktorý ponúkne svoje menu hosťom hotela Thermia Palace.

Hvezdáreň a planetárium M.R.Štefánika v Hlohovci pozýva v marci na teleskopické pozorovania astronomických objektov na zimnej hviezdnej oblohe.

Na svoje si prídu aj fanúšikovia klubovej zábavy, obľúbený Mango music club & lounge bar pokračuje aj v marci s úspešnými tematickými večermi.

Turistická sezóna sa začne podujatím Otvorenie 100. jarných v Banke a koncom marca, krátko pred Veľkou nocou, otvorí Elektrárňa Piešťany návštevníkom Veľkonočné trhy a tvorivé dielničky.

V mesiaci OOCR Rezort Piešťany odporúča

    2.3.   Silné reči v Piešťanoch – stand up comedy show, Piešťanský pivovar ŽiWELL, Piešťany

    4.3.   Michelinská večera s Marcom Rispom, Thermia Palace, Piešťany

    6.3.   QUEEN show – strhujúca koncertná show, Dom umenia, Piešťany

    8.3.   Koncert pre ženy pri príležitosti Medzinárodného dňa žien, Dáša Libiaková a Dámske komorné trio – koncert, Kino Fontána, Piešťany

    10.3. Divadelná komédia (Bengt Ahffors) – činohra, Dom umenia, Piešťany

    11.3. Jadranka & Oldies night – hudba a zábava, Esesko caffe & bar, Piešťany

    14.3. Vlasta Mudríková a AT Band – koncert, Kino Úsmev, Hlohovec

    16.3. Katarína Koščová a Daniel Špiner / miniaTOUR – koncert, Elektrárňa Piešťany

    18.3. GOIA – koncert pop-operného zoskupenia, Thermia Palace, Piešťany

    24.3. Milo Kráľ Band & Barbara Švidraňová, Empírové divadlo, Hlohovec

    25.3. Otvorenie 100. jarných – otvorenie turistickej sezóny, Ahoj, obec Banka

    30.3. Mozart: Slovenský komorný orchester – koncert, Dom umenia, Piešťany

    31.3. PARA: Na ceste tour 2023 – koncert, Elektrárňa Piešťany, Piešťany