Rezort Piešťany: V regióne je pripravený zaujímavý program

Dom umenia, Piešťany Autor: Martin Palkovič

Nový rok v piešťanskom regióne štartuje vo veľkom štýle. Hneď prvý mesiac roku 2023 ponúka bohatý výber podujatí, ktoré potešia dospelých aj deti. Na januárové akcie v Piešťanoch a okolí pozýva návštevníkov oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Január bude v Piešťanoch bohatý na podujatia pre rodiny s deťmi, no aj na rôzne iné akcie, ktoré spestria pobyt v našom najväčšom kúpeľnom meste jeho návštevníkom aj obyvateľom.

Hneď v prvom mesiaci nového roka piešťanský región opäť potvrdí svoju povesť mesta podujatí,“ hovorí Tatiana Nevolná, výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany. „Nový rok privítame ohňostrojom v Jalšovom. Rodiny s deťmi si budú môcť vybrať z bohatej ponuky akcií, takže určite odporúčam podniknúť výlet do Piešťan. Bude pokračovať kŕmenie živých zvieratiek na novoročnej minifarme na Kúpeľnom ostrove, pre deti sú pripravené rôzne zaujímavé workshopy, výstavy a čítania v piešťanskej mestskej knižnici aj pozorovania v hlohovskej hvezdárni. No nielen deti si prídu na svoje. Koncerty, filmy, divadelné predstavenia či výstavy spestria január v Piešťanoch aj dospelým.

Spoločenské centrum na Kúpeľnom ostrove pozýva v januári na koncert Dáša Libiaková & Jazz Q Band, kino Fontána premieta nový Avatar: Cesta vody a ponúkne aj Zimný koncert Adrieny Bartošovej s jej hudobnou formáciou a hosťami. Hudobná reštaurácia La Musica pripravila na január džezové, rockové aj oldies večery.

Dom umenia bude pokračovať v tradícii priamych prenosov z Metropolitnej opery v New Yorku, koncertmi aj výstavami. Radošinské naivné divadlo tu uvedie svoje predstavenie Madona s dieťaťom.

Empírové divadlo v Hlohovci zasa spestrí január muzikálom Ľadové kráľovstvo aj divadelným predstavením Pozvánka.

Hlohovská hvezdáreň a planetárium otvorí dvere všetkým záujemcom o teleskopické pozorovanie zimnej oblohy.

V našom regióne sa budú konať mnohé ďalšie podujatia, ich úplný a neustále aktualizovaný zoznam nájde verejnosť na stránke kalendar.rezortpiestany.sk,“ dopĺňa Nevolná.