Máj v Gbeloch prinesie množstvo zaujímavých podujatí

Adamovské jazerá, Gbely Autor: Vlado Miček

Mesto Gbely sa v máji premení na centrum diania. Návštevníci i obyvatelia sa môžu tešiť na pestrý program, ktorý uspokojí každého. Milovníci športu si prídu na svoje pri rybárskych pretekoch či nordic walkingu. Kultúrne podujatia zas potešia všetkých, ktorí obľubujú históriu, umenie alebo zábavu.

Rybári a športovci si užijú svoj program

Hneď začiatkom mája čakajú na deti do 10 rokov detské rybárske preteky. O pár dní neskôr sa konajú aj zahajovacie rybárske preteky pre dospelých. Centrum zdravého pohybu pripravilo sériu nordic walkingových akcií. Okrem prvomájovej prechádzky a forest walkingu sa môžete zúčastniť aj základného kurzu techniky.

Motoristi a šachisti v akcii

Honda klub Gbely organizuje 19. zraz Japan street parking. Stretnú sa na parkovisku za gbelskou benzínkou a následne sa presunú k Adamovským jazerám. Šachoví nadšenci si zmerajú sily na turnaji Slovakia chess open, ktorý sa uskutoční v bare Hokejka.

Kultúra a história na každom kroku

V máji dôjde aj k posväteniu zrekonštruovanej Kaplnky sv. Jána na Švermovej ulici. Pri príležitosti medzinárodného dňa múzeí bude otvorená Mestská a naftárska expozícia v budove DPS 2. Milovníci humoru sa zabavia na stand up comedy show Silné reči. Žiaci ZUŠ Gbely predvedú svoj talent na absolventskom koncerte.

Šport, zábava a spoločné chvíle

Základná škola s materskou školou pozýva na tradičný zber papiera. Endy dance group pripravuje raňajky v meste v parku pri Dome kultúry. Uskutoční sa aj XVI. ročník Záhoráckej olympiády na ľahkoatletickom ihrisku. Gbelskí motorkári v spolupráci s kňazom organizujú požehnanie motoriek pred kostolom.

Od športových aktivít až po kultúrne zážitky

Mesiac máj v Gbeloch bude naozaj nabitý programom. Či už patríte medzi športovcov, motoristov, milovníkov kultúry alebo histórie, každý si nájde to svoje. Neváhajte a príďte stráviť príjemné chvíle do tohto malebného mesta na Záhorí. Gbely sú pripravené privítať vás s otvorenou náručou.

Gbely - program podujatí na máj 2024